Hírek

A Szatmári Egyházmegyei Caritas Szervezet keretében működő két központ – a Speciális szükségletű gyermekek nagykárolyi nappali központja és a Nagykárolyi Rehabilitációs Központ – ellátottai június hónapban közösen ünnepelték a gyermeknapot a Zsibói Vasile Fati Botanikus Kertben.

A Szatmári Egyházmegyei Caritas Szervezet Nagybányai Nappali Központjának speciális igényü és hátrányos helyzetű gyerekei feledhetetlen napot tölthettek el szüleikkel együtt a zsibói Botanikus és vadasparkban.

A Szatmári Egyházmegyei Caritas Szervezet idén június 11-én, immár tizedik alkalommal szervezi meg a Jótékonysági Maratont. Az idei rendezvény bevételét az éhező családok helyzetének enyhítésére fordítják.

A németországi Rumänienhilfe Emmerting egyesület évek óta támogatja a Szatmári Egyházmegyei Caritas Szervezetet különböző segélyek által. Az egyesületet Raimund Said alapította és vezeti is, aki rendszeresen meglátogatja a szatmári Caritas több intézményét.