Támogasd te is a Caritas szociális szolgáltatásait!

A Szatmári Egyházmegyei Caritas Szervezet évente több mint 2000 lakos számára nyújt segítséget és támogatást. Teszi ezt elkötelezetten, több mint 34 éve.

2023-ban szervezetünknek 2277 állandó ellátottja volt – hátrányos helyzetű gyermekek és fiatalok, fogyatékossággal élő személyek, idős emberek, olyan személyek és családok, akik kilátástalannak tűnő élethelyzetek átvészeléséhez igényelték segítségünket.

A Caritas akkreditált szociális szolgáltatásokat nyújtó szervezet, a Civil szervezetek/egyházak jegyzékében az 52634-es számmal szerepel, a 2019.04.08-án kiállított Határozatnak megfelelően.

Bár szociális szolgáltatásokra egyre nagyobb igény van, a fenntartásukhoz szükséges anyagi források előteremtése évről-évre nehezebb feladat. A szociális ügyek iránt elkötelezett magán és jogi személyek támogatása, adományok vagy szponzoráció formájában a Caritas Szervezet számára nemcsak fontos, de nélkülözhetetlen segítséget jelent. Ha te is segíteni szeretnél nekünk, több lehetőség is rendelkezésedre áll, íme:

1. Adományozz

a) pénzt:

• lej alapú bankszámlaszámunk: RO80RNCB0221011282140001, BCR, Szatmárnémeti
  • euró alapó bankszámlaszámunk: RO81RNCB0221011282140080, BCR Szatmárnémeti

b) termékeket:

A koronavírus-járvány miatt jelenleg nem veszünk át ruha-, cipő, játékadományokat a lakosoktól, mivel nincs lehetőségünk ezeknek a fertőtlenítésére, ami a fertőzésveszély elkerülése érdekében elengedhetetlenül szükséges.
Sokat segíthetsz viszont zöldség, gyümölcs, tejtermék, húskészítmény vagy konzerv-adományokkal, ugyanis ezekkel ki tudjuk egészíteni a központjainkba járó gyermekek étkeztetését.

Szeretnél terméket adományozni a Caritas ellátottainak?
Lépj velünk kapcsolatba
honlapunkon keresztül: http://www.caritas-satumare.ro/hu/kapcsolat/

2. Jövedelemadód 3,5%-át irányítsd  át a Caritas Szervezet felé

• A szervezet adataival kitöltött 230-as űrlapletölthető változat:  Formular 230 Organizatia Caritas a Diecezei Satu Mare anul 2021

3. Támogasd nyereségadód 20%-ával, szponzoráció formájában:

• a szervezet tevékenységét
  • a szervezet egy vagy több, szociális szolgáltatásokat nyújtó egységét
  • egy szociális központ vagy annak udvarának, játszóterének felújítását
  • egy szociális központ szakszerű felszerelését, berendezését
  • egy vagy több szociális szolgáltatást (például x számú gyermek havi étkeztetését, zenei oktatását - például dobóráit, meleg étel házhoz szállítását stb.)
  • a szervezet egy eseményét, akcióját
  • a szervezet szakembereinek továbbképzését szolgáló kurzusokat és workshop-okat

Szeretnéd szponzoráció formájában támogatni a Caritas Szervezetet?
Lépj velünk kapcsolatba honlapunkon keresztül: http://www.caritas-satumare.ro/hu/kapcsolat/

4. Szociális komponensű pályázatok esetén, válaszd projektpartnernek a Caritas Szervezetet

A Szatmári Egyházmegyei Caritas Szervezet sokéves tapasztalattal rendelkezik POCU, PHARE, POSDRU, Erasmus+, ERSTE Foundation és SIMPACT, MOL Románia és a Közösségért Alapítvány, a Rotary Club stb. projektek gyakorlatba ültetése terén.
Az évek folyamán, a Caritas megbízható projektpartnere volt helyi önkormányzatoknak és civil szervezeteknek egyaránt.
A fentebb felsorolt projekteknek köszönhetően a szervezetnek lehetősége nyílt szolgáltatásainak minőségének javítására, új szociális központok létrehozására, valamint a meglévő központjainak fejlesztésére.
Bővebb információkért a Caritas által megvalósított projektekkel kapcsolatban, kattints ide.

Szeretnéd, ha szervezetünk partnered lenne egy projektben?