Újabb közösségi takarítási akció Túrterebesen

A helyi lakosok összefogásának köszönhetően tisztább környezetben zajlik majd a Márton-napi lámpás felvonulás.

Negyvenöt szorgoskezű túrterebesi lakos vett részt november 9-én, csütörtökön, az Interetnikus kapcsolódási pontok című projekt keretében megtartott közösségi takarítási akción. Az immár negyedik ízben megszervezett esemény célja, hogy népszerűsítse a környezettel szembeni felelős magatartást a közösség különböző generációjú és etnikumú tagjai körében. Az akcióba bekapcsolódtak a polgármesteri hivatal munkatársai, a Túrterebesi Általános Iskola ötödikesei osztályfőnökük, Orbán Ildikó kíséretében, a Szatmári Egyházmegyei Caritas helyi Szent Márton központjának szakemberei, továbbá a fent említett projekt keretében létrehozott helyi akciócsoport tagjai, valamint szociális segélyben részesülő lakosok, de a roma közösségből néhány önkéntes is.

Mint minden alkalommal, ezúttal is egy közösségi teret mentesítettek a különböző hulladékoktól a résztvevők, éspedig a helyi óvoda által megszervezett Márton-napi lámpás felvonulás útvonalának környékén takarítottak. Az immár hagyománnyá vált, idén november 13-án, hétfőn, 17.15 órától kezdődő látványos eseményen az óvodások és az óvónénik mellett jelen lesznek a Túrterebesi Általános Iskola I-IV. osztályos tanulói is, pedagógusaik kíséretében, valamint a gyermekek szülei.

A védőkesztyűk, szemeteszsákok és a munkaeszközök kiosztását követően a takarítási akción résztvevők a központi parkban, az iskola, az óvoda és a római katolikus templom környékén gyűjtötték össze a szemetet, illetve a növényi hulladékot.

A közösségi takarítási akcióra az Interetnikus kapcsolódási pontok elnevezésű projekt keretében került sor, amelyet a Szatmári Egyházmegyei Caritas Szervezet, Túrterebes Község Polgármesteri Hivatalával és a Túrterebesi Általános Iskolával partnerségben ültet gyakorlatba. Az Active Citizens Fund România – az Izland, Liechtenstein és Norvégia által a 2014-2021-es EGT és Norvég Alapokból finanszírozott program támogatásával megvalósuló projekt célja a Túrterebesen élő fiatal romák és helyi szereplők társadalmi szerepvállalásának erősítése.

Az Active Citizens Fund România programról

Az Active Citizens Fund România a 2014-2021-es EGT és Norvég Alapokból finanszírozott program. Az Alapok fő célkitűzése a gazdasági és társadalmi különbségek csökkentése, valamint a kétoldalú kapcsolatok megerősítése a 15 kedvezményezett ország és a donor országok (Izland, Liechtenstein, Norvégia) között. A program kezelője egy konzorcium, amelynek tagjai: Fundația pentru Dezvoltarea Societății Civile, Fundația pentru Parteneriat, Centrul de Resurse pentru Comunitățile de Romi, Fundația PACT és Frivillighet Norge, amelyek Alapkezelőként működnek az FMO – az EGT és Norvég Alapok Finanszírozási Mechanizmus Irodájának megbízásából. Az Active Citizens Fund România a civil társadalom és az aktív állampolgárság megerősítését, valamint a társadalmilag kiszolgáltatott csoportok kapacitásának növelését célozza meg. A 46.000.000 euró értékű program hosszú távon törekszik a civil szektor fenntarthatóságának és kapacitásának fejlesztésére, erősítve szerepét a demokratikus részvétel, az aktív állampolgárság és az emberi jogok előmozdítása terén, és ugyanakkor megerősítve a kétoldalú kapcsolatokat a donor országokkal (Izland, Liechtenstein, Norvégia). Az Active Citizens Fund România kapcsán bővebb információkért látogassanak el honlapjukra: www.activecitizensfund.ro. Az EGT és Norvég Alapokról a www.eeagrants.ro honlapon tudhatnak meg többet.

A projekttel kapcsolatos bővebb információk a Szatmári Egyházmegyei Caritas Szervezetnél igényelhetők, székhely: Szatmárnémeti, Lükő Béla utca 15. szám, telefon:  0261-710464, e-mail: caritas@caritas-sm.ro.

Working together for a green, competitive and inclusive Europe.

A projekt megvalósítója a Szatmári Egyházmegyei Caritas Szervezet, Túrterebes Község Polgármesteri Hivatalával és a Túrterebesi Általános Iskolával együttműködésben. A projekt 148 000 euró támogatásban részesül az Active Citizens Fund România részéről, az Izland, Liechtenstein és Norvégia által a 2014-2021-es EGT és Norvég Alapokból finanszírozott program keretében. Jelen weboldal tartalma nem feltétlenül tükrözi a 2014-2021-es EGT és Norvég Alapok hivatalos álláspontját; bővebb felvilágosítás a www.eeagrants.org honlapon elérhető. Az Active Citizens Fund România-val kapcsolatban információk a www.activecitizensfund.ro weboldalon találhatók.