Szüreti ünnepség a Reménység központban

A Caritas szatmárnémeti Reménység Nappali Idősközpontjában immár 23. alkalommal szerveztek szüreti mulatságot.

A Reménység klub kiemelt hangsúlyt fektet a hagyományok ápolására, így az ősz egyik legjelesebb eseményét, a szüretet, illő módon ünnepelték meg szeptember 20-án, szerdán.
Az esemény kezdetén Hauler Magdolna intézményvezető köszöntötte az egybegyűlteket: klubtagokat és vendégeket egyaránt. Ezúttal ugyanis minden klubtag magával hozhatta barátait, ismerőseit, rokonait, hogy megismerkedjenek azzal a hellyel, ahova ők olyan szívesen járnak. Mint minden alkalommal, ezúttal is ünnepi műsorral készültek a klubtagok. Őszi és szüreti témájú versek hangzottak el, valamint kedves régi dalok csendültek fel, magyar és román nyelven.
Volt meglepetés-játék is. A jelenlévők megtippelhették, hány fürt szőlő van egy adott kosárban, illetve hány szem szőlő egy másikban. Aki a legjobban saccolt, ajándékul megkapta a kosarat szőlőstől, illetve szőlőszemestől. Mindkét esetben holtverseny alakult ki, de sikerült igazságosan megosztozni a finomságon.
A játék után a klubtagok köszöntötték az augusztusban és szeptemberben születésnapjukat ünneplő társaikat. Pop Cornelia, Bondici Rozalia, Makra Julianna, Cseke Éva, Cherecheș Eugenia, Puiu Mircea és Puiu Rozália virágot és apró figyelmességeket kaptak klubtársaiktól. Azok a szülinaposok, akik nem tudtak eljönni az eseményre: Simon Zoltán, Bozga Rozália, Toma Ferenc, Berendi Ilona, Varga József, Hannus Mária, Kamuti Jenő, Szilágyi Susana, Rusu Ileana, Makra Tiberiu, valamint Botos Iuliana a jókívánságokat a legközelebbi találkozáskor kapják majd meg. Az ünnepség tánccal zárult.
A következő jelentős esemény a Reménység klub tagjai számára az Idősek Világnapja alkalmából október 12-én megszervezendő ünnepség, melynek előkészületei már javában folynak. A Caritas által szervezett rendezvény a szatmárnémeti Rotary Club támogatásával valósul meg. Az eseményen a Reménység klub mellett más, a Caritas égisze alatt működő idősintézmények is bemutatkoznak majd. Hauler  Magdolna egyelőre csak annyit árult el, hogy a Reménység klubot látogató idősek keringővel készülnek a jeles alkalomra.