Nincsen férfi asszony nélkül

A Reménység idősközpontban március 8-án, csütörtökön köszöntötték a klubba járó hölgyeket.

A Nemzetközi Nőnap minden évben kiváló alkalom a szebbik nem iránti szeretet és tisztelet kifejezésére. A Szatmári Egyházmegyei Caritas Szervezet szatmárnémeti Reménység Nappali Idősközpontját látogató urak ezért minden március 8-ának különös figyelmet szentelnek.

Igy volt ez idén is, verssel és dallal köszöntötték a központba járó hölgyeket. Kruzlics János Petőfi költeménnyel kedveskedett a jelenlévő nőknek, valamint egy az alkalomhoz illő vidám és íncselkedő idézetcsokorral. Marchiș Gheorghe (Gigi) román nyelven adott hangot a nők iránt érzett tiszteletének a maga sajátos, szívet melengető stílusában. Ezt követően a férfiklubtagok közösen énekeltek régi, ismert tavaszi és nőnapi dalokat, könnyeket csalva a résztvevők szemébe. Szerepük itt még nem ért véget, köténykét kötöttek maguk elé, és igazi úriemberekhez illően, felszolgálták a nőnapi ebédet.

Az esemény keretében a nyugdíjasok köszöntötték márciusban született klubtársaikat is. Ezúttal Kiss Ana, Süveg Erzsébet és Hauler Magdolna kapta meg az ünnepelteknek járó hagyományos fehér szekfűt és a számtalan, szívből jövő jókívánságot. A szintén szülinapos Kovács Józsefet, aki betegség miatt nem tudott részt venni a csütörtöki eseményen, klubtársai legközelebbi találkozásukkor köszöntik majd fel.