Gulyásleves nyerte a túrterebesi közösségi főzőversenyt

A  gasztronómiai esemény keretében hagyományos finomságok és a nemzetközi konyha specialitásai szálltak versenybe.

A Túrterebesi Általános Iskola és a Tours-i Szent Márton Közösségi Központ pedagógusai együtt sütöttek-főztek a diákokkal és szüleikkel június 29-én, csütörtökön, az iskola udvarán, a második alkalommal megszervezett közösségi főzőverseny alkalmával.

A megmérettetésre összesen tíz csapat nevezett be. A versenyfogások között voltak hagyományos ételek: gulyásleves, pörkölt, paprikás krumpli, de olasz és közel-keleti ételkülönlegességek is.

A háromtagú zsűri megjelenés, ízvilág és az elkészítés szakszerűsége alapján értékelte az elkészített ételeket. A versenyt az ötödikes és hetedikes diákokból álló Megfőzzelek? nevet viselő csapat nyerte hagyományos gulyáslevesével. Második lett a Rigó Jancsi csapat ízletes kakaspörköltjével. A mediterrán konyha ihlette Olasz álom elnevezésű fogással a harmadik helyet szerezték meg a Harmadikos fakanálforgatók. Különdíjasok lettek az Ötödikes manók, akik bográcsgulyást főztek. Minden résztvevő kapott dicsérő oklevelet és konyhai eszközöket ajándékba.

Bár versenyről volt szó, az esemény barátságos hangulatban zajlott. A csapatok tagjai meglátogatták és meg is vendégelték egymást. A desszert sem hiányzott – a Harmadikos fakanálforgatók csokoládékrémmel és lekvárral töltött palacsintát sütöttek, amelyből bőségesen jutott minden résztvevőnek. A megmérettetés célja az volt, hogy a közösség különböző korú és etnikumú tagjait a közös élmények révén egymáshoz közelebb hozza – cél, amelyet teljes mértékben sikerült megvalósítani.

A versenyre az Interetnikus kapcsolódási pontok című projekt keretében került sor, amelynek gyakorlatba ültetője a Szatmári Egyházmegyei Caritas Szervezet, a Túrterebesi Általános Iskolával és Túrterebes Község Polgármesteri Hivatalával partnerségben. A Túrterebesen élő fiatal romák és helyi szereplők társadalmi szerepvállalásának erősítését megcélzó projekt támogatója az Active Citizens Fund România, az Izland, Liechtenstein és Norvégia által a 2014-2021-es EGT és Norvég Alapokból finanszírozott program keretében.

Az Active Citizens Fund România programról

Az Active Citizens Fund România a 2014-2021-es EGT és Norvég Alapokból finanszírozott program. Az Alapok fő célkitűzése a gazdasági és társadalmi különbségek csökkentése, valamint a kétoldalú kapcsolatok megerősítése a 15 kedvezményezett ország és a donor országok (Izland, Liechtenstein, Norvégia) között. A program kezelője egy konzorcium, amelynek tagjai: Fundația pentru Dezvoltarea Societății Civile, Fundația pentru Parteneriat, Centrul de Resurse pentru Comunitățile de Romi, Fundația PACT és Frivillighet Norge, amelyek Alapkezelőként működnek az FMO – az EGT és Norvég Alapok Finanszírozási Mechanizmus Irodájának megbízásából. Az Active Citizens Fund România a civil társadalom és az aktív állampolgárság megerősítését, valamint a társadalmilag kiszolgáltatott csoportok kapacitásának növelését célozza meg. A 46.000.000 euró értékű program hosszú távon törekszik a civil szektor fenntarthatóságának és kapacitásának fejlesztésére, erősítve szerepét a demokratikus részvétel, az aktív állampolgárság és az emberi jogok előmozdítása terén, és ugyanakkor megerősítve a kétoldalú kapcsolatokat a donor országokkal (Izland, Liechtenstein, Norvégia). Az Active Citizens Fund România kapcsán bővebb információkért látogassanak el honlapjukra: www.activecitizensfund.ro. Az EGT és Norvég Alapokról a www.eeagrants.ro honlapon tudhatnak meg többet.

A projekttel kapcsolatos bővebb információk a Szatmári Egyházmegyei Caritas Szervezetnél igényelhetők, székhely: Szatmárnémeti, Lükő Béla utca 15. szám, telefon:  0261-710464, e-mail: caritas@caritas-sm.ro.

Working together for a green, competitive and inclusive Europe.

A projekt megvalósítója a Szatmári Egyházmegyei Caritas Szervezet, Túrterebes Község Polgármesteri Hivatalával és a Túrterebesi Általános Iskolával együttműködésben. A projekt 148 000 euró támogatásban részesül az Active Citizens Fund România részéről, az Izland, Liechtenstein és Norvégia által a 2014-2021-es EGT és Norvég Alapokból finanszírozott program keretében. Jelen weboldal tartalma nem feltétlenül tükrözi a 2014-2021-es EGT és Norvég Alapok hivatalos álláspontját; bővebb felvilágosítás a www.eeagrants.org honlapon elérhető. Az Active Citizens Fund România-val kapcsolatban információk a www.activecitizensfund.ro weboldalon találhatók.