Diák-focibajnokságot szerveztek Túrterebesen

A sportesemény keretében a túrterebesi, a kökényesdi és a sárközújlaki általános iskola focicsapatai mérték össze játéktudásukat.

Hétről hétre két helyi futballcsapat játékosai edzenek a Túrterebesi Általános Iskola sportpályáján. A tanügyi intézmény diákjaiból álló csapatok az Integráció sport révén elnevezésű program keretében alakultak azzal a céllal, hogy a sportot népszerűsítsék a gyermekek körében, valamint, hogy elősegítsék a különböző etnikumú diákok közötti együttműködést.

E hónapban a két csapatnak lehetősége adódott összemérni ügyességét más csapatokkal egy focibajnokság keretében. A Túrterebesi Általános Iskola sporttermében megszervezett eseményen a helyi Zöld sasok és Vörös ördögök mellett részt vett a Kökényesdi Általános Iskola Ugocsa csapata, valamint a Sárközújlaki Petőfi Sándor Általános Iskola Sárköz nevet viselő focicsapata is.

A győzteseket a hat lejátszott mérkőzés alkalmával rúgott gólok száma alapján jelölték ki. Így lett az első helyezett a Sárközújlaki Petőfi Sándor Általános Iskola csapata, második a Kökényesdi Általános Iskola csapata, harmadik a túrterebesi Vörös ördögök, különdíjas pedig a szintén túrterebesi Zöld sasok.

Bár a három település játékosai egy bajnokság keretében találkoztak, kiváló lehetőséget biztosított az esemény az egymástól való tanulásra is, de új barátságok is szövődtek, és erősödtek az iskolaközi, településközi és interetnikus kapcsolatok.

Az Integrációs sport révén program az Interetnikus kapcsolódási pontok elnevezésű projekt keretében zajlik, amelyet a Szatmári Egyházmegyei Caritas Szervezet, Túrterebes Község Polgármesteri Hivatalával és a Túrterebesi Általános Iskolával partnerségben ültet gyakorlatba. Az Active Citizens Fund România – az Izland, Liechtenstein és Norvégia által a 2014-2021-es EGT és Norvég Alapokból finanszírozott program támogatásával megvalósuló projekt célja a Túrterebesen élő fiatal romák és helyi szereplők társadalmi szerepvállalásának erősítése.

Az Active Citizens Fund România programról

Az Active Citizens Fund România a 2014-2021-es EGT és Norvég Alapokból finanszírozott program. Az Alapok fő célkitűzése a gazdasági és társadalmi különbségek csökkentése, valamint a kétoldalú kapcsolatok megerősítése a 15 kedvezményezett ország és a donor országok (Izland, Liechtenstein, Norvégia) között. A program kezelője egy konzorcium, amelynek tagjai: Fundația pentru Dezvoltarea Societății Civile, Fundația pentru Parteneriat, Centrul de Resurse pentru Comunitățile de Romi, Fundația PACT és Frivillighet Norge, amelyek Alapkezelőként működnek az FMO – az EGT és Norvég Alapok Finanszírozási Mechanizmus Irodájának megbízásából. Az Active Citizens Fund România a civil társadalom és az aktív állampolgárság megerősítését, valamint a társadalmilag kiszolgáltatott csoportok kapacitásának növelését célozza meg. A 46.000.000 euró értékű program hosszú távon törekszik a civil szektor fenntarthatóságának és kapacitásának fejlesztésére, erősítve szerepét a demokratikus részvétel, az aktív állampolgárság és az emberi jogok előmozdítása terén, és ugyanakkor megerősítve a kétoldalú kapcsolatokat a donor országokkal (Izland, Liechtenstein, Norvégia). Az Active Citizens Fund România kapcsán bővebb információkért látogassanak el honlapjukra: www.activecitizensfund.ro. Az EGT és Norvég Alapokról a www.eeagrants.ro honlapon tudhatnak meg többet.

A projekttel kapcsolatos bővebb információk a Szatmári Egyházmegyei Caritas Szervezetnél igényelhetők, székhely: Szatmárnémeti, Lükő Béla utca 15. szám, telefon:  0261-710464, e-mail: caritas@caritas-sm.ro.

Working together for a green, competitive and inclusive Europe.

A projekt megvalósítója a Szatmári Egyházmegyei Caritas Szervezet, Túrterebes Község Polgármesteri Hivatalával és a Túrterebesi Általános Iskolával együttműködésben. A projekt 148 000 euró támogatásban részesül az Active Citizens Fund România részéről, az Izland, Liechtenstein és Norvégia által a 2014-2021-es EGT és Norvég Alapokból finanszírozott program keretében. Jelen weboldal tartalma nem feltétlenül tükrözi a 2014-2021-es EGT és Norvég Alapok hivatalos álláspontját; bővebb felvilágosítás a www.eeagrants.org honlapon elérhető. Az Active Citizens Fund România-val kapcsolatban információk a www.activecitizensfund.ro weboldalon találhatók.