Gyermeknap a Caritas intézményekben

Az erdődi, nagybányai, szatmárnémeti és túrterebesi központok változatos programokat szerveztek a nagy napra.

A Szatmári Egyházmegyei Caritas Szervezet hátrányos helyzetű gyermekekkel foglalkozó intézményeibe járó gyerekek nap mint nap rengeteg szeretet, törődést, gondoskodást, kapnak a központok szakembereitől. És mégis, a Nemzetközi Gyermeknap egy különleges alkalom, egy olyan nap, amelyen kedvezményezetteinknek érezniük kell, hogy nem csak számunkra, hanem a közösség számára is fontosak.

Integretto nappali központ, Erdőd
A központot látogató gyermekek családtagjaikkal és a központ munkatársaival együtt ünnepelték az idén a gyereknapot. Játékokkal, vetélkedőkkel, szórazkoztató feladatokkal gyorsan elröpült az idő. A résztvevők együtt készítettek ebédet, ami különösen ízletes lett - mindenki hozzájárult a megfőzéséhez, talán épp attól lett annyira finom! Az Integretto központ munkaközössége köszönötet mond az önkénteseknek, akik szabadidejüket a rendezvény szervezésében és lebonyolításában való segédkezésnek szentelték.

Assisi Szent Ferenc közösségi központ, Nagybánya
Az ovisoknak látogatói voltak: a helyi 27-es Számú Óvodából érkezett óvónénik játékokat hoztak neik ajándékba, melyeket a 27-es Óvodába járó gyermekek szüleinek támogatásával szereztek be. Az iskolások ügyességi és sportvetélkedőkön vettek részt. A nap közös tortaevéssel zárult.

Don Bosco nappali központ, Szatmárnémeti
A Caritas-központ az 5-ös Számú Óvodával együtt jelmezbemutatóval ünnepelte meg az idei gyermeknapot. Az ovisok ezáltal megértették, hogy bárhol éljen, bármilyen ruhát is viseljen egy gyermek, ugyanolyan gyermek, mint más, és június 1-je minden gyermek ünnepe! Az eseményre a kicsiket Dana Coardoș és Kocsis Katalin óvónénik készítették fel.

Tours-i Szent Márton közösségi központ, Túrterebes
A központba járó gyermekek, a helyi óvodások és a Túrterebesi Általános Iskola 0-IV. osztályos tanulói idén közösen ünnepelték meg a gyereknapot.
A rendezvény házigazdája a Szent Márton központ volt. A szervezők változatos, nevelő és szórakoztató programokkal tették emlékezetessé az idei gyermeknapot. Volt kreatív műhely: arcfestés, papírhajtogatás, rajzolás, vetélkedők: vízhordás és célbadobás, sőt óriásbuborék eregetés is. Kellemes időtöltést biztosított a felfújható csúszda és ugráló vár, de a központ játszótere is.
A tartalmas program megszervezéséről és lebonyolításáról a Szent Márton központ pedagógusai: Ilyés Agota, Igli Mónika, Geng Noémi és Lakatos Enikő gondoskodtak, valamint Boros János intézményvezető. Önkéntesként segítette a műhelymunkákat Geng Brigitta tanítónéni. A programok lebonyolításában, majd a rendezvény véget érte után a takarításban is szívesen segédkeztek: Pinczés Klaudia, Tanta Ibolya, Loza Melissa, Csengeri Iza, Berki Jessika és Lakatos Evelyn VI-VIII. osztályos tanulók.
A rendhagyó gyermeknap célja a kellemes és hasznos időtöltés mellett a gyermekek közösségi érzésének erősítése volt. Boros János, a Szent Márton közösségi központ vezetője nagyon fontosnak tartja a hátrányos helyzetű gyermekek nevelésével és integrálásával foglalkozó intézmény és a helyi óvoda és iskola közötti kapcsolat erősítését, pozitív alakítását, hiszen a sikeres nevelés érdekében nélkülözhetetlen a központ és az oktatási intézmények pedagógusai közötti jó kommunikáció és szoros együttműködés. „Elvégre mindannyiunk számára közös a cél: a helyi gyermekeket – akár szociálisan hátrányos helyzetűek, akár nem – nagyon sok türelemmel, szorgalommal és odaadással úgy nevelni, hogy mindannyian a helyi közösség aktív, hasznos és értékes tagjaivá váljanak.” – állítja Boros János. A közösen megünnepelt gyermeknap egy fontos első lépés volt ezirányba.