Támogassa jövedelemadója 3,5%-ával a Caritas szervezetet!

Gyermekek, idősek, fogyatékossággal élők és krízishelyzetbe került személyek ellátásához kérjük a közösség támogatását.

Segíteni úgy, hogy szükséget szenvedő embertársunk megőrizze méltóságát, támogatást nyújtani úgy, hogy a nehéz helyzetben lévő gyermek, felnőtt, idős, fogyatékossággal élő személy kiszolgáltatottsága ne fokozódjon, hanem egy szeretetteljes család tagjának érezze magát, ahol ő is számít, ahol nem ítélkeznek fölötte, ahol tisztelik és megbecsülik az emberibb életért tett erőfeszítéseit - így törekszik, immár 34 éve szociális szolgáltatásai révén segíteni közösségünk nehézségekkel küzdő tagjainak a Szatmári Egyházmegyei Caritas.

A 22 akkreditált szociális központot működtető közhasznú civil szervezetnek tavaly 2277 állandó ellátottja volt, éspedig: 422 hátrányos helyzetű gyermek és fiatal, 296 fogyatékossággal élő gyermek és felnőtt, 597 idős ember, továbbá 962 válságos helyzetbe került személy és család – köztük 485 ukrán menekült.

A Caritas vállalt küldetésének teljesítéséhez – mely a szükséget szenvedő személyek támogatása keresztény szellemben, nemzeti, vallási, faji, nemi vagy politikai megkülönböztetés nélkül – a közösség minden adófizető tagjának lehetősége van hozzájárulni, többek között a 230-as űrlap által, amely révén személyi jövedelemadója 3,5%-át átirányíthatja a szervezet felé.

A Caritas adataival kitöltött 230-as űrlap leadható:

• a Szatmári Egyházmegyei Caritas Szervezet Szatmár és Máramaros megyei munkapontjain (az egyes munkapontokon összegyűjtött 230-as formanyomtatványokat a szervezet képviselője jegyzék alapján, papír formátumban adja le az adóhivatalban)
  • személyesen az adóhivatalban, amelynek körzetében az illető személy lakcíme van
  • postai úton
  • online - a Spațiu privat virtual szolgáltatás által.

A 230-as űrlap leadási határideje: 2024. május 25.

A szervezet adatai:
Asociația Organizația Caritas a Diecezei Satu Mare
adószám 4960929
banki számlaszám: RO80 RNCB 0221011282140001.

2023-ban összesen 47445 lej gyűlt össze a Caritas javára a 3,5%-os felajánlásokból. Dr. Román János vezérigazgató ezúton is hálás köszönetét fejezi ki mindazoknak, akik tavaly úgy döntöttek, hogy a Caritas szociális tevékenységét támogatják, és arra buzdítja a segíteni vágyó lakosokat, ha tehetik, támogassák jövedelemadójuk 3,5%-ával idén is a Caritas szervezetet.

A szervezet adataival kitöltött 230-as formanyomtatvány Formular 230 - Caritas Dieceza Satu Mare