Microrevelion la Centrul de Zi „Speranța” pentru Vârstnici

În cadrul evenimentului au fost felicitați membrii de club născuți în luna decembrie, respectiv ianuarie.

Pensionarii care frecventează Centrul de Zi „Speranța” pentru Vârstnici al Caritas s-au întâlnit miercuri, 17 ianuarie pentru petrecerea de Microrevelion. Acest eveniment este organizat în fiecare an, ne-a informat Hauler Magdolna, coordonatoarea centrului, în special pentru acei membri de club care din diverse motive nu au putut participa la petrecerea de Revelion din data de 31 decembrie.
Evenimentul a oferit un cadru potrivit pentru felicitarea membrilor de club născuți în luna decembrie, respectiv ianuarie. Sărbătoriții lunii decembrie: Győri Ambrus, Takács László, Székely Sándor și Medgyesi Júlia, dar și vârstnicii născuți în ianuarie: Czentner Irénke, Vajda Vilma, Marchiș Gheorghe (Gigi), Kulcsár Aurica, Pályi Mária, Ținca Elisabeta, Kovács Klára și Borbás Pál au primit tradiționalul fir de garoafă albă în compania multor urări de bine din partea colegilor. Sărbătoritele care nu au putut participa la eveniment, Bessenyei Teodosia Zorica, născută în decembrie și Hajdu Irma, născută în ianuarie, vor fi felicitate neapărat la următoarea ocazie.