Hamarosan indul a tesztelés

Szatmár megyei családok is tesztelik majd az online korai fejlesztő platform működését, hatékonyságát.

A Szatmári Egyházmegyei Caritas Szervezet, a nyíregyházi Rejtett Kincsek Down Egyesülettel, valamint a kassai Centrum Libertával együttműködésben egy e-learning rendszer létrehozását vállalta azzal a céllal, hogy a korai fejlesztés még több atipikusan fejlődő, illetve sérült gyermek számára váljon elérhetővé.

A 2018 novembere és 2020 októbere között gyakorlatba ültetendő, Eltérő fejlődésű gyerekek fejlesztése online támogatással elnevezésű Erasmus+ program keretében létrehozott online fejlesztő platform négy nyelven: magyarul, románul, szlovákul és angolul lesz elérhető, moduljai pedig hat fejlesztési terület köré csoportosulnak majd, melyek: a gondolkodás, önállóság, szocializáció, kommunikáció, finommozgás és nagymozgás.

Mielőtt a nagyközönség számára is elérhetővé válnának a leckéket tartalmazó modulok, a projektben résztvevő szakemberek a magyar nyelvű Szófelismerési tréning modullal tesztelik az e-learning platform működését és hatékonyságát.

Szülők jelentkezését várjuk az online teszteléshez

A tesztmodul kipróbálásában összesen negyvennyolc család vesz részt, országonként tizenhat – tudtuk meg Gnandt Gábortól, a Caritas Szent József Rehabilitációs Központjának gyógypedagógusától, aki egyben a projekt romániai koordinátora is. A szófelismerési tréning modul online teszteléséhez a Caritas olyan magyar anyanyelvű szülők jelentkezését várja, akiknek eltérő fejlődésű, 5 – 12 év közötti gyermeke van, aki tud formát formával egyeztetni, még nem olvas, szavakban viszont beszél.

A jelentkezési ív letöltéséért kattintson ide

A saját és gyermeke adataival kitöltött jelentkezési ívet, kérjük küldje el a regisztracio@caritas-sm.ro e-mail címre.

Jelentkezési határidő: január 20.