Idősklubok

Nagykároly,
Someş utca 11. szám, telefon: 0261-865754

Túrterebes,
Parcului utca 267. szám, telefon:

Nagybánya,
George Coşbuc utca 54. szám, telefon: 0262-218058

Máramarossziget,
Ioan Mihaly de Apşa utca 17. szám, telefon: 0262-310881

Kiket várunk?

• 60 év feletti, relatív jó egészségi állapotban levő, kis jövedelemmel rendelkező idős személyeket, akik naponta tudják látogatni az intézményt

Mit nyújtunk?

• idősközpontjaink lehetőséget nyújtanak a közösségi életre, az ide látogatók megélhetik azt, hogy egy igazi közösség tagjai, szabadidejüket más, hasonló életkorú és érdeklődésű személyekkel együtt tölthetik el: kulturális tevékenységek (könyvtár, zenehallgatás, versfelolvasás stb.), információátadás (újságolvasás, TV, rádió, szakemberekkel való találkozás), klubtevékenységek (bálok, ünnepségek, születésnapok, társasjátékok, origami)
  • informálás és közvetítés - az idősek információt kapnak a helyi szinten elérhető idősgondozási és egyéb, számukra releváns szolgáltatásokról, beleértve az állam által biztosított támogatásokat is
  • ügyintézés, az idősek elkísérése különböző közszolgálati és más intézményekhez, valamint segítségnyújtás a szükséges dokumentumok kitöltésében
  • egészségvédő, megőrző tevékenységek, melyek célja a jó fizikai kondíció megőrzése (torna, séták, kirándulások a szabadba, kertészkedés az intézmények kertjében, tánctanulás, sportjellegű vetélkedők)
  • ergoterápiás jellegű tevékenységek - kézimunka, kisebb ajándéktárgyak, dísztárgyak készítése, melyekkel az intézményt feldíszítik stb.